Kajakiem z Warszawy do Berlina
Recykling Rejs to przede wszystkim projekt edukacyjny. Podczas całej wyprawy na spotkaniach, konferencjach i wykładach będziemy mówić o odpadach tworzyw sztucznych, które po zużyciu powinny trafiać do odzysku
i recyklingu, a nie do rzek i mórz. W tym roku przyłączamy się także do obchodów 25 lecia wolnych wyborów. Chcemy zwrócić uwagę, że wolność
oznacza przede wszystkim odpowiedzialność za różne sfery życia, w tym także za środowisko naturalne, w którym przecież żyjemy.
Kazimierz Borkowski - Dyrektor Zarządzający Fundacją PlasticsEurope Polska
Dominik Dobrowolski - ekolog i podróżnik
Ostatnia śluza w Brandenburgu otworzyła mi drogę do finału tegorocznego Recykling Rejsu.
Hawela czasami rozlewa się jak morze, aby po chwili pozostawić tylko przesmyk.
Dziś wiało, grzmiało, a Betzsee aż się gotuje od szkwałów. Namiotu strzeże mi stalowy smok - tutejszy klub kajakowy.
Jutro ruszam w kipiel jeziora na finał mistrzostw Europy w sprintach kajakarskich. Wpłynę ok. godz. 14 jako gość specjalny. Opowiem o projekcie "Recykling Rejs - odzyskuj tworzywa sztuczne" i podzielę się wrażeniami z wyprawy.
A zatem... Połamania wioseł!
The distance between Warsaw and Brandenburg an der Havel on waterways amounts to 1000km. The person, who overcame this distance, is Dominik Dobrowolski for a good reason. Dominik´s message to the world is that plastics and garbage do not belong into rivers, lakes and the sea. That´s why he calls his tour “Recykling Rejs” and has found good allies in the German Canoe Federation and the Association of the German Plastics Manufacturers.