tytul: Czarnkówtytul: Drezdenkotytul: Gorzów Wielkopolskitytul: Kostrzyn nad Odrątytul: Oranienburgtytul: Ketzintytul: Brandenburgtytul: Beetzsee

Kajakiem z Warszawy do Berlina

Recykling Rejs to przede wszystkim projekt edukacyjny. Podczas całej wyprawy na spotkaniach, konferencjach i wykładach będziemy mówić o odpadach tworzyw sztucznych, które po zużyciu powinny trafiać do odzysku
i recyklingu, a nie do rzek i mórz. W tym roku przyłączamy się także do obchodów 25 lecia wolnych wyborów. Chcemy zwrócić uwagę, że wolność
oznacza przede wszystkim odpowiedzialność za różne sfery życia, w tym także za środowisko naturalne, w którym przecież żyjemy.

Kazimierz Borkowski - Dyrektor Zarządzający Fundacją PlasticsEurope Polska

Dominik Dobrowolski - ekolog i podróżnik

8 lipca 2014r.  Oderberg

Już w Niemczech. Zaczęło się upalnie, a zakończyło...


Jak tylko przepłynąłem pierwszą śluzę z Odry na Hawelę, rozpętała się burza. W ostatniej chwili rozbiłem namiot w marinie Oderberg.

Niestety plany pokonania kanału Haweli Odrą runęły. Dosłownie. Most się zawalił i wstrzymany jest cały 30- kilometrowy odcinek.

Zorganizowałem przewózkę na tym dystansie. Potem kontynuuję kajakowanie z nadzieją, że zdążę dopłynąć do jeziora Betzsee na 12 lipca.

index.php?dzial=4&kat=18&art=54 index.php?dzial=4&kat=18&art=54

AKTUALNOŚCI

Paddling for our environment

The distance between Warsaw and Brandenburg an der Havel on waterways amounts to 1000km. The person, who overcame this distance, is Dominik Dobrowolski for a good reason. Dominik´s message to the world is that plastics and garbage do not belong into rivers, lakes and the sea. That´s why he calls his tour “Recykling Rejs” and has found good allies in the German Canoe Federation and the Association of the German Plastics Manufacturers.


The distance between Warsaw and Brandenburg an der Havel on waterways amounts to 1000km. The person, who overcame this distance, is Dominik Dobrowolski for (...) czytaj wiecej

Zapraszamy na film TVN UWAGA - Recykling Rejs 2014

Rzeki w Polce są zaśmiecone. Śmieci zatruwają wodę, ostatecznie spływając do Bałtyku zatruwając morze. Stąd pomysł recykling rejsów cyklicznie organizowanych przez Fundacją PlasticsEurope Polska oraz Dominika Dobrowolskiego, podróżnika i ekologa. Zobacz film: TVN (...)

organizatorzy res2011 res2012 res2013 Fundacja PlaticsEurope
Wyprawę popierają
 
Patroni medialni
aaaaaaaaaaaaaaaaa link terra